Czy wiesz, który certyfikat jest Ci naprawdę potrzebny?

Na tej stronie znajdziesz informacje o egzaminach z języka polskiego jako obcego, które realizujemy w Szczecinie. Pomożemy Ci uzyskać odpowiednie dokumenty do zalegalizowania pobytu w Polsce. Wystarczy, że poświęcisz chwilę na przeczytanie tego co napisaliśmy poniżej, a być może przyśpieszysz swoje sprawy w Urzędzie Wojewódzkim o kilka miesięcy. Poniżej opisaliśmy najczęstsze przypadki związane z egzaminami z języka polskiego. Sprawdź, który przypadek dotyczy właśnie Ciebie.

Czy wiesz, że jeśli potrzebujesz uzyskać tylko status rezydenta długoterminowego Unii Europejskiej, to wystarczy Ci certyfikat TELC SZKOŁA z języka polskiego zdany na poziomie B1? Ten egzamin jest o połowę krótszy, tańszy i zdecydowanie łatwiejszy od egzaminu państwowego, a certyfikat uzyskasz w ciągu 6-8 tygodni od daty egzaminu. Egzaminy TELC są honorowane przez Urzędy Wojewódzkie na terenie całego kraju.  Egzaminy TELC Szkoła B1 organizujemy co miesiąc lub na życzenie w Szczecinie. Po więcej szczegółów kliknij logo TELC poniżej.

Jeśli chcesz zdobyć obywatelstwo polskie lub uzyskać pracę Służbie Cywilnej RP, to potrzebny Ci będzie certyfikat państwowy z języka polskiego na poziomie przynajmniej B1. Jeśli chcesz bezpłatnie studiować dziennie na polskich uczelniach, to potrzebujesz certyfikatu z języka polskiego na poziomie C1. Aby uzyskać obywatelstwo lub możliwość bezpłatnego studiowania w Polsce, to egzamin TELC nie wystarczy. Trzeba zapisać się na egzamin państwowy i w obu tych przypadkach należy kliknąć „logo z makami”. Czas oczekiwania na certyfikat po tych egzaminach to średnio 16-20 tygodni.

Egzaminy państwowe na poziomie B1 organizowane są 4 razy w roku, a na poziomie C1 organizowane są jedynie 2 razy w roku. Ilość i terminy realizowanych egzaminów zależne są od wytycznych Ministerstwa Edukacji i Nauki. 

Nie masz czasu na kurs stacjonarny?
Wybierz kurs online i nie daj się zaskoczyć na egzaminie!

12345qsvy

Zapisy na egzaminy znajdziesz klikając w loga poniżej.

certyfikat polski
telc