POWÓD NR 1: Zwiększenie szans na rynku pracy

Wykwalifikowany specjalista musi dziś znać przynajmniej język angielski na poziomie konwersacyjnym – bez tej znajomości po prostu niemożliwe jest nie tylko podtrzymanie rozmowy z klientem zagranicznym, ale nawet czytanie specjalistycznej literatury, która podniesie poziom kwalifikacji, prowadzenie udanych negocjacji lub korespondencji biznesowej. A bizneswoman czy dżentelmen z wyższej półki musi znać angielski doskonale, bo to od niego tak naprawdę zależy ich kariera i dalsze sukcesy, nie tylko na rynku krajowym, ale i międzynarodowym. Dlatego jednym z głównych wymagań na wszystkie wolne stanowiska jest znajomość przynajmniej podstawowego poziomu języka angielskiego – menedżerowie firm dbają nie tylko o własny rozwój, ale także o kształtowanie przyszłych wysoko wykwalifikowanych menedżerów wysokiej klasy.
Myśl za siebie. Korepetytor języka angielskiego, którego znajdziesz na naszej stronie internetowej, nie będzie Cię dużo kosztował, ale da Ci niepowtarzalną możliwość osiągnięcia niespotykanych dotąd wyżyn kariery ze znajomością języka obcego.

POWÓD NR 2: Studia za granicą i możliwości migracji

Nigdy nie wiadomo, jakie umiejętności i zdolności mogą przydać się jutro, dlatego znajomość jednego lub nawet kilku języków obcych nigdy nie zaszkodzi, szczególnie w dziedzinie edukacji, biznesu i kariery.
Po pierwsze, znajomość dodatkowego języka może Ci się przydać w przypadku wyjazdu za granicę w celu podjęcia studiów. Zdobycie wykształcenia za granicą może fundamentalnie zmienić Twoje życie, otwierając przed Tobą zupełnie nowe możliwości nie tylko w karierze, ale także w życiu osobistym. Jednak przed złożeniem wniosku warto wspomnieć, że kierownictwo zagranicznych uczelni najchętniej odpowiada na listy aplikacyjne tych studentów, którzy posługują się językiem angielskim i/lub językiem kraju studiów.
Ponadto znajomość języka obcego na poziomie konwersacyjnym jest niezbędna w przypadku migracji – wyjazdu do innego kraju na pobyt stały. Bez tego pomyślne przejście rozmowy kwalifikacyjnej w konsulacie może przysporzyć dużych trudności, a adaptacja w nowym społeczeństwie może się w ogóle nie udać.

POWÓD NR 3: Możliwość trenowania pamięci

Nauka języka obcego może być doskonałym ćwiczeniem pamięci – ponieważ zapamiętywanie nowych słów, wierszy i wyrażeń to doskonały trening komórek mózgowych. Dzięki temu znacznie wzrasta aktywność mózgu, co przyczynia się nie tylko do ogólnej poprawy pamięci, ale także pozwala na zwiększenie bystrości umysłu i poziomu inteligencji.

POWÓD NR 4: Podróżuj bez barier językowych

Wszyscy wiedzą, że w niemal każdym zakątku współczesnego świata zostaniesz zrozumiany, jeśli będziesz wyrażał się po angielsku. Ponadto w ponad połowie krajów będzie można swobodnie porozumiewać się w języku hiszpańskim lub francuskim. Dlatego nauka języków obcych to niepowtarzalna możliwość swobodnego, komfortowego i pewnego podróżowania po świecie, bez obawy, że zostaniemy źle zrozumiani – bo zawsze można zapytać o drogę, dowiedzieć się, gdzie można zjeść smaczną przekąskę i zapytać o fascynujące historia tej czy innej atrakcji.

POWÓD NR 5: Rozszerzenie kręgu komunikacji

Dziś, w dobie nowoczesnych technologii, Internet jest dostępny niemal w każdym miejscu na kuli ziemskiej, co pozwala na szybkie zacieranie się granic państwowych, a także komunikację z ludźmi z różnych krajów i kontynentów. Do takiej komunikacji jest jednak tylko jeden warunek – znajomość przynajmniej jednego języka obcego. Dlatego warto uczyć się języków obcych ze względu na wspaniałą możliwość swobodnego i bezproblemowego komunikowania się oraz utrzymywania relacji z mieszkańcami innych krajów.

POWÓD NR 6: Nieograniczony dostęp do wszelkich informacji

Języki obce nie tylko pomagają poszerzać horyzonty komunikacji, są również kluczem otwierającym drzwi do nieograniczonej wiedzy. Pomyśl, ile tracisz, oglądając filmy z dubbingiem, czytając ekscytujące książki lub literaturę specjalistyczną w tłumaczeniu i nie rozumiejąc, o czym śpiewają wykonawcy w twoich ulubionych piosenkach. Ponadto często nie masz możliwości uzyskania pełnego przeglądu interesujących Cię zagadnień. Jednak tego wszystkiego można łatwo uniknąć, jeśli zaczniesz uczyć się przynajmniej języka angielskiego – bo w tej chwili jest on najczęściej używany na całym świecie.

jezyki