Dowiedz się, jak dokonać właściwego wyboru szkoły języków obcych.

W pewnym momencie naszego życia nagle zaczynamy rozumieć, że nie możemy obejść się bez nauki języka obcego. Powodów może być wiele – praca, podróże, zamiłowanie do turystyki, małżeństwo z obcokrajowcem, a nawet po prostu fascynacja kulturą danego kraju.

Wyobraźmy sobie, że nauczyłeś się już wystarczającej ilości informacji reklamowych, wędrowałeś po Internecie do woli, pytałeś znajomych.

Teraz pozostaje Ci podjąć samodzielną decyzję i wybrać szkołę językową, która pomoże Ci opanować język. Ale jak tu nie popełnić błędu?

Oto dziesięć zasad, które z pewnością pomogą Ci wybrać szkołę języków obcych.

1. Szkoła musi posiadać oficjalną stronę internetową, na której prezentowane są wszelkie informacje o jej działalności. Zwykle taka witryna nie składa się z jednej lub dwóch stron. Powinien mieć wiele zakładek, wszystkie informacje są dobrze uporządkowane i przedstawione w przystępnej formie. Taka przejrzystość to jeden z pierwszych sygnałów, że szkoła poważnie traktuje swoich przyszłych uczniów.

2. Poziom szkoły potwierdzają certyfikacje organizacji. Na przykład akredytacja Kuratorium Oświaty i inne certyfikaty potwierdzające jakość świadczonych usług.

3. Na stronie internetowej szkoły należy szukać konkretnych, a nie bezosobowych informacji, czyli recenzji uczniów, informacji o nauczycielach i ich kwalifikacjach, plików wideo lub zdjęć itp. Wszystko to powinno potwierdzać, że szkoła praktycznie istnieje i ma już pewne doświadczenie.

4. Powinny być również podane dokładne współrzędne szkoły – adres, e-mail, telefon, faks i ewentualnie ankieta internetowa. Świadczy to o tym, że szkoła jest zawsze gotowa na kontakt z nowymi

Szkoła języków obcych

uczniami i pracuje na stałe.

5. Porządna szkoła językowa oprócz strony internetowej posiada również profile na Facebooku, Instagramie i/lub innych portalach społecznościowych. Linki do tych profili również powinny być jasne i łatwo dostępne. W ten sposób możesz sprawdzić, jak skuteczna jest szkoła i czy naprawdę ma ciągły napływ uczniów.

6. Oczywiście ważne są również rekomendacje znajomych. Spróbuj skonsultować się ze znajomymi lub zapytaj ich o opinię na temat wybranej przez Ciebie szkoły. Można też sprawdzić opinie na Google lub innych platformach.

7. Dogodna lokalizacja szkoły również nie jest ostatnią rzeczą. W końcu każdy z nas chce chodzić na zajęcia w miejscu, które jest optymalnie zlokalizowane względem pracy, domu i stacji metra. Najczęściej takim miejscem jest centrum miasta.

8. Należy wziąć pod uwagę możliwość nauki od native speakerów. Nie wszystkie szkoły językowe, dają taką szansę. Ale zajęcia z native speakerami tworzą solidny fundament wiedzy.

9. Jest rzeczą oczywistą, że powinieneś być zadowolony z ceny. Im więcej pożądanych cech łączy szkoła, tym chętniej zapłacisz za jej usługi.

10. Określ swoje preferencje w zależności od potrzebnego języka. W końcu jedna szkoła może mieć duży potencjał w angielskim, inna – w języku włoskim lub portugalskim.

Mamy nadzieje, że ta informacja ułatwi wybranie szkoły językowej, skutkiem czego będzie dobra znajomość nowego dla Ciebie języka.