Dobry nauczyciel języka angielskiego pozwala osiągnąć uczniom oczekiwane efekty nauki i cieszy się ogólną sympatią. Jakie inne cechy powinien posiadać idealny lektor? Sprawdźmy, jak rozpoznać nauczyciela angielskiego, który jest godny zaufania i będzie stanowił dla nas nieocenione wsparcie.

Jakie cechy powinien mieć dobry lektor języka angielskiego?

Dobry nauczyciel języka angielskiego powinien posiadać wieloletnie doświadczenie w nauczaniu oraz wykształcenie kierunkowe. Doskonale, jeśli jest cierpliwy, życzliwy i nastawiony na współpracę z uczniami, nie traktując ich z góry. Lektor powinien podchodzić indywidualnie do każdego kursanta i mieć świadomość, że na różnych uczniów mogą działać różne metody. 

Nauczyciel musi potrafić przekazywać wiedzę w zrozumiały, jasny i konkretny sposób. Powinien zarażać podopiecznych pasją do nauki języka angielskiego i dbać o to, aby zajęcia były dla nich nie tylko pożyteczne, ale też interesujące. Podczas lekcji powinna panować przyjazna atmosfera, która sprzyja poszerzaniu horyzontów. Uczniowie nie powinni odczuwać stresu i napięcia w czasie zajęć.

Idealny lektor języka angielskiego nieustannie się rozwija, świetnie, jeśli traktuje swoją pracę jako pasję i poza zawiłymi zagadnieniami gramatycznymi, przekazuje kursantom liczne ciekawostki językowe, przybliżając im angielską kulturę. Pamiętajmy, że najważniejszym dowodem, na to, że dany nauczyciel jest dobry, są efekty jego uczniów. Lektor powinien nie tylko być sympatyczny i dbać o miłą atmosferę podczas zajęć, ale też być nastawiony na konkretne efekty i motywować uczniów do ciągłego doskonalenia swoich umiejętności językowych. W końcu każdy kursant uczy się angielskiego w jakimś celu (np. zdobycie lepiej płatnej pracy, przeprowadzka do Anglii, zagraniczne wakacje), a nie przychodzi na zajęcia w ramach zapełnienia wolnego czasu.

Jeśli chcą Państwo nauczyć się języka obcego pod skrzydłami doświadczonego i wykwalifikowanego lektora z odpowiednim podejściem, zapraszamy serdecznie do wizyty w naszym Centrum Egzaminacyjnym IOPEN MIND w Szczecinie. Oferujemy rozmaite kursy językowe w atrakcyjnych dla kursantów cenach.