Język angielski przydaje się w życiu codziennym oraz w pracy. Wiele osób, które chcą nauczyć się mowy ojczystej Brytyjczyków i Amerykanów, zupełnie nie wie, jak się do tego zabrać? Od czego zacząć, aby nauka angielskiego była owocna?

Nauka języka angielskiego – metoda małych kroków

Zanim przejdziemy do działania, warto poświęcić nieco czasu na zastanowienie się nad naszą motywacją. Dlaczego chcemy nauczyć się języka angielskiego, co nam to da? Jeśli jasno określimy swój cel (najlepiej zapisać zalety znajomości angielskiego na kartce papieru) sprawimy, że nie poddamy się w trudnych momentach, gdy np. coś będzie dla nas niezrozumiałe lub nie będziemy widzieli efektów. 

Następny krok to określenie poziomu znajomości języka (nie dotyczy osób, które w ogóle nie znają angielskiego). Pomocne mogą okazać się testy weryfikujące, które oferuje każda szkoła nauki języków obcych (test możemy wypełnić stacjonarnie w siedzibie lub online, bez wychodzenia z domu). 

Po określeniu celu nauki i poziomu znajomości angielskiego możemy zapisać się na kurs językowy w szkole lub postawić na samodzielną naukę, co jest tańszą opcją. Jednak o wiele łatwiej będzie nam przyswajać wiedzę i doskonalić swoje umiejętności pod okiem doświadczonego lektora, niż działając w pojedynkę. Samodzielna (efektywna) nauka języka jest możliwa tylko w przypadku doskonale zorganizowanych, sumiennych i bardzo zdeterminowych osób. W przeciwnym razie efekty mogą być słabe. Brak nauczyciela, który poprawi nasze błędy i będzie nas na bieżąco korygował to kolejny minus nauki w domu.

Jeśli chcą Państwo podnieść swoje kwalifikacje językowe zapraszamy serdecznie do naszego Centrum Egzaminacyjnego IOPEN MIND w Szczecinie. Oferujemy szeroki wybór kursów języków obcych dla dorosłych!