Każdy, kto chce pracować w dużej korporacji, musi biegle posługiwać się przynajmniej językiem angielskim. Jakie inne języki obce są dziś najbardziej poszukiwane przez pracodawców? Co może okazać się przysłowiowym asem w rękawie? Jeśli zastanawiasz się, jakich języków obcych opłaca się uczyć, ten artykuł wyczerpująco odpowie na Twoje pytanie!

Najlepiej opłacane języki obce na rynku pracy

Nie dziwi fakt, że za najbardziej pożądanych język obcy na rynku pracy od lat utrzymuje się angielski – co czwarty pracodawca poszukuje pracowników z doskonałą znajomością właśnie tego języka. Dynamiczny rozwój kariery i pożądany awans może zapewnić nam również znajomość języka naszych zachodnich sąsiadów. Ze względu na eksport usług i towarów, język niemiecki jest kluczowy dla 13% firm poszukujących nowych pracowników.

W ciągu ostatniej dekady w związku z postępującą globalizacją opłacalne jest posługiwanie się również mniej popularnymi, egzotycznymi językami obcymi. Znajomość chińskiego i koreańskiego stwarza ogromne możliwości owocnej współpracy na arenie międzynarodowej.

Podsumowując, warto inwestować w naukę języków obcych i poza edukacją w szkole, kształcić się dodatkowo również w dorosłości, co może szybko zaprocentować większymi dochodami i możliwościami rozwoju zawodowego. 

Jeśli chcą Państwo podnieść swoje kwalifikacje językowe zapraszamy serdecznie do naszego Centrum Egzaminacyjnego IOPEN MIND w Szczecinie. Oferujemy szeroki wybór kursów języków obcych dla dorosłych!