Język chiński daje ogromne możliwości zawodowe – znajomość tego języka jest niezwykle ceniona na rynku pracy i to w wielu branżach. Dlaczego warto poświęcić nieco czasu i energii, by móc pochwalić się znajomością języka chińskiego? Sprawdźmy.

Nauka chińskiego – zalety

Chcąc władać językiem chińskim w komunikatywnym stopniu, należy nastawić się na 2-3 lata wytężonej nauki, ale naprawdę warto – dlaczego? Specjaliści, którzy swobodnie posługują się językiem chińskim w mowie i piśmie, zarabiają znacznie więcej, niż ich koledzy pozbawieni tej umiejętności. Jeśli zależy nam na świetnie płatnej pracy, inwestycja w lekcje języka chińskiego może okazać się jedną z najlepszych, życiowych decyzji. 

Co więcej, wzmianka o znajomości chińskiego w CV sprawi, że nasza sylwetka kandydata z pewnością będzie się wyróżniać i zainteresuje niejednego rekrutera. Znając język chiński nigdy nie będziemy musieli obawiać się bezrobocia – bez problemu znajdziemy pracę w Polsce lub innym kraju. Nie da się ukryć, że Chiny to jedna z najmocniejszych gospodarek na świecie.

Stosunkowo niewielu Polaków posługuje się chińskim, tak więc znajomość tego języka może sprawić, że zabłyśniemy w towarzystwie i wzbudzimy zainteresowanie otoczenia. 

Chcą Państwo podnieść swoje kwalifikacje językowe i zdobyć certyfikat potwierdzający opanowanie znajomości chińskiego? Zapraszamy serdeczni