Nauka każdego języka obcego na początku bywa trudna. Wiele osób czuje się zagubionych i nie wie, od czego zacząć. Jak nauczyć się swobodnie mówić po angielsku, jeśli nigdy wcześniej nie mieliśmy styczności z tym językiem? Oto praktyczne wskazówki, które pozwolą przełamać pierwsze lody.

Angielski dla początkujących

Co powinna wiedzieć każda osoba, która stawia pierwsze kroki w nauce angielskiego? By móc komunikować się w języku angielskim choćby w podstawowym stopniu, trzeba opanować podstawy gramatyki i zdobyć pewien zasób słownictwa. Dzięki tym narzędziom będziemy umieć budować proste zdania. W tym celu warto zapisać się na kurs języka angielskiego dla początkujących. Doświadczony lektor wprowadzi nas w świat języków obcych i będzie wspierał w trudnych momentach.

Nie zrażajmy się też błędami i potknięciami. Wiele osób wstydzi się mówić w języku angielskim z obawy przed popełnieniem gafy językowej – zupełnie niepotrzebnie. Gdyż to naturalne, że popełniamy błędy, tylko w ten sposób możemy się uczyć i rozwijać zdolności lingwistyczne. Nie ma lepszej drogi do opanowania języka niż łączenie teorii z PRAKTYKĄ! Jak to zrobić? Jakie metody pozwolą nam mówić po angielsku bez oporów?

Jak nauczyć się mówić po angielsku?

Aby poznać pierwszych kilkaset słówek, które będą nam potrzebne na nauki komunikowania się w języku angielskim, warto próbować różne sposoby i te tradycyjne i te nowoczesne (na każdego „działa” coś innego). Dobrą praktyką jest robienie tzw. fiszek. Dla lepszego zapamiętania słów warto przyklejać karteczki w miejsca, które określają (przykładowo fiszkę ze słówkiem book umieścić na książce itd.). W ramach wsparcia tej metody warto próbować budować proste zdania z każdym nowo poznanym słowem, zapisując je w zeszycie, a następnie wymawiając na głos.

W celu osłuchania się z wymową polecamy słuchanie angielskiego radia oraz telewizji – na początek mogą to być bajki dla dzieci, gdzie używane jest proste słownictwo. Z czasem warto „przerzucić się” na programy informacyjne i seriale z napisami. 

Co jeszcze może nam pomóc mówić po angielsku? Warto szukać w sieci osób do tzw. tandemu językowego lub wykupić indywidualne konwersacje z native speakerem.

Jeśli chcą Państwo nauczyć się podstaw języka angielskiego i swobodnie się w nim komunikować, zapraszamy serdecznie do naszego Centrum Egzaminacyjnego IOPEN MIND w Szczecinie. Oferujemy efektywne kursy języków obcych dla dorosłych!