Nauka języka angielskiego w domu, czy może kurs w szkole językowej? To dylemat, przed którym staje wiele osób chcących nauczyć się mowy ojczystej królowej Elżbiety II. Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy. Sprawdźmy, co będzie lepszym wyborem dla przyszłego poligloty!

Samodzielna nauka angielskiego

Nauka języka angielskiego w domu z pomocą materiałów dostępnych w sieci lub podręczników kupionych w księgarni to z pewnością najtańsza metoda. Jednak ma ona swoje wady. Ucząc się jakiekolwiek języka obcego samemu, nie unikniemy wielu błędów, które mogą być bardzo trudne do wyeliminowania na późniejszym etapie. Brak mentora sprawia, że wiele osób szybko się poddaje, gdyż nikt ich nie motywuje i na bieżąco nie koryguje ich błędów językowych. Należy wykazać się dużym samozaparciem i cierpliwością, aby móc opanować solidnie podstawy angielskiego ucząc się w domu na własną rękę.

Kurs języka angielskiego w szkole językowej

Kurs języka angielskiego dla początkujących pozwala od początku uczyć się efektywnie pod skrzydłami doświadczonego nauczyciela. Jeśli robimy coś źle – natychmiast otrzymujemy informację zwrotną. Lektor motywuje nas, dzięki czemu szybciej robimy postępy. Zajęcia w grupie urozmaicone dyskusjami, grami i zgadywankami sprawiają, że chętniej poznajemy nowe zasady gramatyki i słówka. 

Jeśli chcecie zapisać się na kurs języka angielskiego dla początkujących, średniozaawansowanych lub zaawansowanych, sprawdźcie koniecznie aktualną ofertę OPEN MIND w Szczecinie. Zapraszamy serdecznie do zapisów na kursy językowe w naszej Szkole Języków Obcych.