Bez znajomości słówek, nie ma możliwości swobodnie komunikować się w języku obcym. Wiele osób, które uczęszcza na zajęcia do szkoły językowe lub poznaje mowę ojczystą danego kraju, samodzielnie szuka sposobów na to, jak uczyć się słówek w szybki i skuteczny sposób?

Jak uczyć się słówek? 

Popularnym sposobem przyswajania słówek z języka angielskiego, niemieckiego, francuskiego lub innego są fiszki – małe karteczki, które możemy zawsze mieć przy sobie i zerkać na nie podczas stania w kolejce lub czekania na koleżankę dają naprawdę zadowalające efekty. To dobra metoda nauki języka zwłaszcza dla osób, które są wzrokowcami. 

Inny sposób to pisanie całych zdań na podstawie danego słówka – umieszczając zwrot w konkretnym kontekście łatwiej go zapamiętamy. Poza tym takie ćwiczenie może stanowić świetną gimnastykę dla umysłu!

Innym sprytnym pomysłem na naukę słówek jest pisanie dziennika w danym języku obcym. Część osób chcąc poznać podstawy zapisuje listy zakupów w obcym języku – tak jakby przy okazji ucząc się nazw przedmiotów spożywczych itp. Warto również próbować pisać krótkie opowiadania wykorzystując kilka czy kilkanaście słówek, które chcemy przyswoić. Kolejne polecane rozwiązanie to powtarzanie zwrotów najpierw w myślach, a potem na głos. 

Jeśli chcecie zapisać się na kurs języka obcego dla początkujących, średniozaawansowanych lub zaawansowanych, sprawdźcie koniecznie aktualną ofertę OPEN MIND w Szczecinie. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zapisów na kursy językowe w naszej Szkole Języków Obcych.