Jeśli chcemy zdobyć dobrą pracę lub podnieść swoje kwalifikacje, poza praktyczną znajomością języka angielskiego, warto dysponować dokumentem potwierdzającym nasze umiejętności. Jak zdać test z angielskiego i uzyskać cenny certyfikat? Oto praktyczne porady.

Jak zdać test z angielskiego? Wskazówki

Od czego zacząć, aby zostać szczęśliwym posiadaczem certyfikatu językowego? Od solidnej nauki! Wcześniej powinniśmy wykonać test weryfikujący nasz aktualny poziom znajomości języka angielskiego (większość szkół językowych oferuje tego typu testy nie tylko w placówkach stacjonarnych, ale i online). Następny krok to zapisanie się na kurs językowy, indywidualne lekcje z lektorem lub nauka na własną rękę. Warto w ramach treningu wykonać kilka testów z angielskiego z poprzednich lat. Dzięki gotowym kluczom odpowiedzi łatwo zweryfikujemy, gdzie mamy największe braki i nad jakimi niedociągnięciami powinniśmy popracować. 

Nauka języka angielskiego – systematyczność i zaangażowanie

Jeśli chodzi o samą naukę języka angielskiego – warto postawić na systematyczność i dać sobie przynajmniej kilka miesięcy na solidne przyswajanie wiedzy. Rekomendujemy, by poświęcić przynajmniej 3-4 godziny w tygodniu na zgłębianie zasad gramatyki, słownictwa, rozumienie ze słuchu, rozumienie tekstów pisanych.

Chcą Państwo podnieść swoje kwalifikacje językowe i zdobyć certyfikat potwierdzający opanowanie danego poziomu znajomości angielskiego? Zapraszamy serdecznie do naszego Centrum Egzaminacyjnego IOPEN MIND w Szczecinie.