Nauka języków obcych wymaga zaangażowania, odpowiedniej motywacji, dobrego nauczyciela i świetnie skonstruowanego kursu językowego… oraz czasu. Część nieco mniej cierpliwych osób zadaje niekiedy lektorom pytanie – czy można nauczyć się języka obcego w 14 dni? Sprawdźmy!

Nauka języka obcego w 2 tygodnie – czy to realne?

Ogłoszenia kursów językowych reklamowane przez hasła typu „angielski w dwa tygodnie”, „opanuj nowy język w 2 tygodnie” powinny wzbudzić naszą czujność. 14 dni to zbyt mało, aby opanować solidnie choćby podstawy jakiegokolwiek języka. 

Oczywiście są osoby, które przyswajają wiedzę wyjątkowo szybko i osiągają świetne efekty, ale nauka języka obcego, podobnie jak rzeźbienie ciała na siłowni, stosowanie diety redukcyjnej, czy doskonalenie na innym polu – wymaga czasu. Po dwóch tygodnia zajęć językowych będziemy umieć się przedstawić i co najwyżej powiedzieć kilka prostych zdań o sobie. Nie jest to wystarczające do swobodnej komunikacji. 

Jak długo trwa nauka podstaw języka obcego?

Ile więc należy poświęcić czasu na opanowanie języka angielskiego lub innego języka obcego? 3-6 miesięcy to absolutne minimum! Oczywiście wiele zależy od naszych indywidualnych predyspozycji, ale musimy przygotować się na kilka miesięcy sumiennej nauki, jeśli chcemy pochwalić się znajomością nowego języka obcego i potrafić wykorzystać go w praktyce.

Jeśli chcecie zapisać się na kurs języka angielskiego dla początkujących, średniozaawansowanych czy zaawansowanych, sprawdźcie koniecznie aktualną ofertę OPEN MIND w Szczecinie. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zapisów na kursy językowe w naszej Szkole Języków Obcych.