Największym zainteresowaniem w szkołach języków obcych cieszy się angielski i niemiecki – jednak oprócz tych dwóch języków warto uczyć się też innych. Łatwy w opanowaniu dla Polaków jest np. język hiszpański. Dlaczego opłaca się zapisać na kurs języka hiszpańskiego? Sprawdźmy!

Hiszpański – jeden z najważniejszych języków obcych na świecie

Znając język hiszpański, bez problemu porozumiemy się podczas wakacji nie tylko w Hiszpanii, ale też Ameryce Łacińskiej. Wystarczy znajomość hiszpańskiego na poziomie komunikatywnym, aby móc zdobyć znajomych z różnych zakątków świata, móc samodzielnie zameldować się w hotelu podczas zagranicznych wakacji, czy zamówić posiłek w restauracji, bez używania języka angielskiego. Nawet jeśli będziemy popełniać wiele błędów podczas konwersacji, nasze wysiłki z pewnością zostaną docenione i spotkamy się z cieplejszym przyjęciem ze strony hiszpańskojęzycznych osób np. z Chile, Meksyku lub Kolumbii.

Nauka języka hiszpańskiego jest łatwa i przyjemna

Język hiszpański ma bardzo ładne brzmienie. Polacy stosunkowo szybko robią postępy podczas nauki tego języka – szczególnie osoby, które znają już język angielski, gdyż blisko połowa hiszpańskiego słownictwa pochodzi z francuskiego lub łaciny tak jak słownictwo hiszpańskie. 

Znajomość języka hiszpańskiego to większe możliwości na rynku pracy

Władając biegle językiem hiszpańskim mamy szanse na awans lub zdobycie nowego stanowiska. Hiszpańskojęzyczne państwa dynamicznie się rozwijają, na portalach z ogłoszeniami o pracę można znaleźć wiele ciekawych stanowisk dla osób, które znają język hiszpański – zresztą każdy dodatkowy język to kolejny atut w oczach potencjalnego pracodawcy!

Jeśli chcecie zapisać się na kurs języka hiszpańskiego dla początkujących, średniozaawansowanych lub zaawansowanych, sprawdźcie koniecznie aktualną ofertę OPEN MIND w Szczecinie. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zapisów na kursy językowe w naszej Szkole Języków Obcych.