Znajomość co najmniej jednego języka obcego to absolutny standard w dzisiejszych czasach. Angielski, hiszpański, włoski, a może chiński? Jakich języków obcych warto się uczyć, aby zwiększyć szanse na rynku pracy i zdobyć lukratywną posadę?

Nauka języków obcych – wiele możliwości 

Znajomość języka obcego można zdobyć, ucząc się go samodzielnie z zakupionych podręczników, fiszek i materiałów dostępnych w internecie. Niektórzy oglądają filmy i seriale bez lektora lub słuchają radia, aby oswoić się z brzmieniem jak największej liczby obcojęzycznych zwrotów. Część osób uczy się języków obcych w tzw. tandemie językowym – z partnerem (zwykle native speakerem). Inna opcja to kurs językowy (grupowe lub indywidualne lekcje z lektorem). Skoro wiemy już, jakie są podstawowe możliwości nauki języka obcego, warto zastanowić się, jakie języki są najcenniejsze na rynku pracy? 

Jakiego języka obcego warto się uczyć?

Umiejętność swobodnego porozumiewania się językiem angielskim to podstawa – każdy wykształcony kandydat na rynku pracy opanował ten język (w lepszym lub gorszym stopniu), gdyż obecnie uczymy się go już od przedszkola. Tak więc angielski to za mało! Jaki język sprawi, że wielu pracodawców zwróci na nas uwagę? Na rynku jest duże zapotrzebowanie na specjalistów ze znajomością mniej popularnych języków niż angielski, czy hiszpański. Z pewnością warto inwestować w kursy językowe niemieckiego, szwedzkiego, norweskiego. Będziemy cenni w oczach wielu firm i korporacji, jeśli wykażemy się znajomością węgierskiego, chińskiego, koreańskiego, czy japońskiego. Według ekspertów egzotyczne języki będą w przyszłości najbardziej pożądane. Oczywiście sama nauka języka obcego nie przyniesie efektów, jeśli nie będziemy zmotywowani i naprawdę zainteresowani danym językiem oraz jego ojczyzną – warto mieć to na uwadze i nie podążać ślepo za modą.

Mamy nadzieję, że dzięki naszemu artykułowi, podjęcie decyzji o nauce nowego języka obcego będzie znacznie prostsze. Zapraszamy serdecznie do zapoznania z naszą ofertą – od lat z sukcesami organizujemy kursy języków obcych w Szczecinie. Zapisz się na zajęcia już dziś!