Znajomość języków obcych niesie ze sobą wiele profitów – szczególnie w sferze zawodowej. Jakimi językami posługuje się najwięcej ludzi na świecie? To pytanie zadaje sobie wielu z nas. Sprawdźmy, jakimi językami posługują się mieszkańcy globu!

Najpopularniejsze języki świata

Najwięcej osób porozumiewa się w języku chińskim/mandaryńskim – to język ojczysty 1,4  mld Azjatów! 600 mln osób deklaruje, że ich językiem ojczystym jest hindi. Szacuje się, że językiem angielskim posługuje się około miliard ludzi, natomiast jest on językiem ojczystym dla 360 mln osób. To międzynarodowy język, dzięki któremu bez problemu porozumiemy się w wielu zakątkach świata. Co ważne, dla nas Polaków nauka angielskiego jest naprawdę prosta – wystarczy kilkumiesięczny kurs języka angielskiego, by opanować solidne podstawy! Z kolei język hiszpański jest mową ojczystą blisko 440 mln osób.

Jakich języków warto się uczyć?

Tak naprawdę znajomość każdego nowego języka obcego jest dużą wartością. Oczywiście ucząc się mniej popularnych, a bardzo pożądanych przez pracodawców języków stajemy się bardzo atrakcyjni na rynku pracy. Jednak nauka języka obcego powinna być dla nas przyjemnością, a nie męczarnią – tylko wtedy przyniesie odpowiednie rezultaty. Tak więc poza trendami kierujmy się własnymi upodobaniami. 

Mamy nadzieję, że dzięki naszemu artykułowi, chętnie rozpoczniecie naukę nowego języka obcego i szybko odniesiecie sukcesy na tym polu. Zapraszamy serdecznie do zapoznania z naszą ofertą – od lat z sukcesami organizujemy kursy języków obcych w Szczecinie. Zapisz się na kurs językowy w Open Mind już dziś!