Nauka słówek to zmora wielu osób, które chcą opanować język angielski i nie tylko. Jak szybko i “bezboleśnie” przyswoić obcobrzmiące zwroty? Istnieją różne metody zapamiętywania, dzięki którym możemy przejść na wyższy poziom znajomości mowy ojczystej królowej Elżbiety II. Sprawdźmy, czego warto spróbować!

Sposóbna naukę słówek – liczy się kontekst

Dobrą metodą nauki słówek jest przyswajanie ich w naturalny sposób – np. podczas zajęć na kursie językowym, gdy prowadzimy konwersację z lektorem lub wykonujemy różne ćwiczenia. Z pewnością w ten sposób łatwiej nauczymy się słownictwa z języka obcego, niż starając się zapamiętać “na sucho” bez żadnego kontekstu zbiór przypadkowych słówek, co niestety wciąż praktykuje całkiem spora liczba osób. 

Pamiętajmy – im bogatszy kontekst sytuacyjny i lingwistyczny, tym bardziej efektywna będzie nauka języka angielskiego. Oczywiście sytuacją idealną jest wyjazd do Wielkiej Brytanii, ale nawet jeśli jest to niemożliwie, możemy w bardzo dobrym stopniu opanować angielskie słownictwo i bez problemów porozumiewać się w tym języku. Tak więc uczmy się słówek w zdaniach – zadawajmy pytania, twórzmy zdania, prowadźmy  dialogi ze słownictwem, które chcemy przyswoić. Warto mówić głośno z pamięci – w ten sposób wzmacniamy naszą inteligencję lingwistyczną. 

Jeśli chcecie poznać więcej skutecznych metod nauki języka angielskiego – sprawdźcie ofertę OPEN MIND w Szczecinie. Zapraszamy serdecznie do zapisów na kursy językowe w naszej Szkole Języków Obcych.