Wielu z nas z podziwem patrzy na poliglotów, którzy z łatwością posługują się kilkoma językami obcymi, zdobywając uznanie otoczenia. Ilu języków obcych możemy uczyć się jednocześnie? Sprawdźmy, co sądzą na ten temat lingwiści!

Nauka kilku języków obcych w tym samym czasie – czy to ma sens?

Eksperci są zgodni – nauka kilku języków obcych naraz nie jest dobrym rozwiązaniem. Dlaczego? Ponieważ znacznie spada wtedy efektywność nauki. Bardzo trudno jest pogodzić zgłębianie się w tajniki gramatyki i poznawanie nowego słownictwa dwóch, trzech lub nawet czterech różnych języków. Jak pokazuje praktyka, większość osób, które uczęszczają na kilka kursów językowych, myli reguły gramatyczne i trudniej im zapamiętać słówka. Lepszym rozwiązaniem jest poświęcenie roku na zdobycie solidnych podstaw jednego języka i poświęcenie kolejnych 12 miesięcy na naukę mowy ojczystej innego kraju. Takie podejście – nauka języków obcych po kolei pozwoli nam zachować higienę umysłu i osiągnąć znacznie lepsze efekty.

Oczywiście sprawa wygląda inaczej, jeśli od dziecka uczymy się języka angielskiego i w dorosłości postanawiamy rozpocząć naukę od podstaw innego języka – tutaj nie powinniśmy mieć problemu z nauką.

Jak uczyć się dwóch języków obcych jednocześnie? 

Jeśli chcemy spróbować nauki dwóch języków obcych jednocześnie – warto skonstruować harmonogram nauki tak, aby w tych samych dniach lekcje językowe nie nachodziły na siebie. Przykładowo, w poniedziałki i środy uczymy się języka angielskiego na kolejnym stopniu zaawansowania. Natomiast we wtorki i piątki poznajemy podstawy języka hiszpańskiego. Taki plan sprawi, że nie wpadniemy w językowy chaos i łatwiej będzie nam kontrolować postępy nauki.

Mamy nadzieję, że dzięki naszemu artykułowi, chętnie rozpoczniecie naukę kolejnego języka obcego. Zachęcamy do zapoznania z naszą ofertą – od lat z sukcesami organizujemy kursy języków obcych w Szczecinie. Zapisz się na kurs językowy w Open Mind już dziś!