Znajomość języków obcych daje wiele możliwości – pozwala zawrzeć nowe, międzynarodowe znajomości oraz zwiększa szanse na rynku pracy. Jakie są inne korzyści z nauki języków obcych? Dlaczego warto znać przynajmniej jeden dodatkowy język poza mową ojczystą? 

Swobodne podróżowanie

Znajomość języka angielskiego to absolutna podstawa – potrafiąc porozumiewać się w tym międzynarodowym języku choćby w stopniu komunikatywnym, możemy podróżować praktycznie po całym świecie. Szacuje się, że blisko miliard mieszkańców globu jest w stanie skomunikować się w języku angielskim – to wystarczający powód, aby zapisać się na kurs języka angielskiego i doskonalić swoje umiejętności lingwistyczne.

Szansa na lepiej płatną pracę

Znając jeden, dwa lub więcej języków obcych automatycznie zyskujemy w oczach potencjalnego pracodawcy – mamy większe szanse na zdobycie lepiej płatnego stanowiska i pięcia się po kolejnych szczeblach kariery. Mając na koncie kurs językowy z certyfikatem, sprawimy, że nasze CV będzie prezentować się znacznie atrakcyjniej, niż CV naszych konkurentów.

Nowe znajomości

Posługując się językami obcymi możemy zyskać przyjaciół na całym świecie – nawet jeśli nie podróżujemy zbyt często, znajomość angielskiego, hiszpańskiego, czy innego języka pozwoli nam zawrzeć nowe znajomości przez Internet.

Lepsze poznanie kultury 

Znajomość języków obcych pozwala nam dogłębniej poznać daną kulturę – możemy czytać największe dzieła światowej literatury w oryginale, rozumieć tekst zagranicznych piosenek, czy oglądać wartościowe filmy bez lektora. W ten sposób znacznie poszerzamy swoje horyzonty i się rozwijamy. To bezcenna wartość.

Zapraszamy serdecznie do zapisów na kursy językowe w naszej Szkole Języków Obcych OPEN MIND w Szczecinie.